Usuwanie graffiti

Budynki, przystanki i inne obiekty często są niszczone kolorowymi malunkami, wykonanymi farbami czy pisakami. O ile prawdziwe graffiti można uznać wręcz za sztukę, tworzoną przed prawdziwych artystów, o tyle większość obrazów po prostu szpeci otoczenie. Nawet niewielki, ale przykład wulgarny napis może być dużym problemem dla mieszkańców, zwłaszcza jeśli został wykonany na dopiero co odświeżonej elewacji. Na szczęście obecnie jest sporo możliwości, jeżeli chodzi o usuwanie niepotrzebnych malunków, a większość z nich zapewnia bardzo dobre rezultaty. Najlepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która przede wszystkim będzie dysponowała odpowiednimi środkami czyszczącymi, a także doświadczeniem w tego typu pracach. Część preparatów nie jest ogólnie dostępna w sprzedaży, można je kupić jedynie w specjalistycznych sklepach. Z kolei metody mechaniczne wymagają posiadania odpowiednich urządzeń, a dodatkowo trzeba przy nich uważać, żeby nie uszkodzić czyszczonej struktury.

Wybór metody czyszczenia w dużej mierze będzie zależny od rodzaju pomalowanej powierzchni. Najszybsze i sprawiające najmniej problemów jest usuwanie malunków z gładkich powierzchni, takich jak szkło, granit, klinkier, metale czy płytki ceramiczne. W ich przypadku wystarczy pokryć napisy odpowiednio dobranym rozpuszczalnikiem, a następnie dokładnie spłukać wodą pod ciśnieniem. Przy niektórych materiałach skuteczność czyszczenia ograniczona jest czasem, po jakim zostanie ono wykonane. Jeśli związki zawarte w farbie zaczną reagować z podłożem, to wprawdzie kolor zostanie usunięty, ale i tak mogą pozostać widoczne ślady. Najwięcej problemów niesie za sobą usuwanie malunków z powierzchni porowatych, takich jak tynki, elewacje, beton czy cegły. Farba w przypadku takich materiałów może głęboko wniknąć w strukturę, co znacznie utrudnia jej usunięcie, a cała operacja jest skomplikowana i wymaga dużej ostrożności. Niezwykle ważne jest dobranie skutecznego środka czyszczącego, który jednocześnie będzie delikatny dla materiału, a także siły strumienia wody, żeby nie uszkodzić powierzchni. W wielu przypadkach udaje się usunąć całość zabrudzeń, jednak zawsze istnieje ryzyko, że coś się jednak nie powiedzie.

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w skutecznym usuwaniu graffiti ze wszystkich rodzajów powierzchni. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do czyszczenia, a także specjalistycznymi środkami chemicznymi, dzięki czemu możemy się podjąć nawet najbardziej skomplikowanych zleceń. Swoją pracę staramy się wykonać jak najlepiej, a w przypadku możliwych komplikacji zawsze informujemy o tym klienta i wspólnie ustalamy dalsze działania. Gwarantujemy najwyższą skuteczność, a także konkurencyjne ceny.